دانلود*گزارش کار آموزی آسفالت ریزی*

آسفالت سرد پیش‌ساخته ,آسفالت سرد رد میكس,مصالح سنگی, مصالح مورد مصرفی, دامنه خمیری مصالح مانده روی الك ,ساخت آسفالت,نحوه اجرا,آماده كردن سطح خیابان,اندود نفوذی (پریم‌كت)|aoc40093963
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان گزارش کار آموزی آسفالت ریزی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه

بسته به نوع و دانه‌بندی مصالح مصرفی، نوع قیر، روش حمل، ریختن، عمل آوردن و نهایتاً درجه مرغوبیت، آسفالت دارای انواع مختلفی به شرح زیر است:

الف: آسفالت سرد

آسفالت سرد به مخلوطی از مصالح سنگی و قیر مخلوط یا امولسیون قیری اطلاق می‌شود كه اختلاط مصالح آن در حرارت محیط صورت می‌گیرد. در بعضی موارد و بسته به تأیید دستگاه نظارت، قبل از عمل اختلاط قیر مورد مصرف، گرم شده، ولی مصالح سنگی حرارت داده نمی‌شود. تهیه آسفالت سرد به دو صورت با دانه‌بندی پیوسته یا دانه‌بندی باز (غیر پیوسته) صورت می‌گیرد. این نوع آسفالت برای راههای با ترافیك سنگین مورد عمل نبوده و برای خیابانهای كم تردد و پیاده‌روها توصیه می‌شود، بسته به نحوه اختلاط مصالح قیر دو نوع آسفالت سرد ساخته می‌شود:

ـ آسفالت سرد پیش‌ساخته - در این روش مصالح سنگی و قیر در حرارت محیط و در كارخانه آسفالت مخلوط می‌شوند.

ـ آسفالت سرد رد میكس- در این روش مصالح سنگی در كنار خیابان، ریسه و قیر مناسب روی آن پاشیده می‌شود و عمل اختلاط در سطح خیابان صورت می‌گیرد.

تهیه مصالح و دانه‌بندی آن، نحوه اختلاط، پخش و اجرای هریك از دو روش فوق، باید بر اساس مندرجات مشخصات فنی خصوصی و مطالب ذیل این بخش باشد.

1- آسفالت سرد پیش‌ساخته

این نوع آسفالت از اختلاط مصالح سنگی با قیرهای مخلوط یا امولسیون قیری در كارخانه تولید می‌شود.

1-1- مصالح سنگی

مصالح سنگی مصرفی باید از نوع مصالح سنگی مرغوب بوده و از شن و ماسه شكسته یا سنگ كوهی تهیه شود. این مصالح باید كاملاً تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و مواد زائد آلی و گیاهی بوده و از نوع مصالح سخت و مقاوم باشد و كیفیت آن بر اساس مندرجات این بخش به تأیید دستگاه نظارت برسد. دانه‌بندی مصالح باید با مشخصات جدول شماره 1 مطابقت نماید.